Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 376

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 398

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 416

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 420

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 447

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 459

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 478

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
“Thriller” влезе во историјата | Radio Club 100

“Thriller” влезе во историјата

Почетна / Вести / “Thriller” влезе во историјата

Култниот “Thriller” на Michael Jackson стана првиот албум кој достигна 3-кратен мулти платинест тираж во САД, зацврстувајќи го неговото владеење како најдобро продаваниот изведувач на сите времиња, со глобален тираж од над 100 милиони примероци на “Thriller” и над 1 милијарда севкупно.

Ова ремек дело, продуцирано од Quincy Jones и Michael Jackson, освои рекордни 8 Греми награди, повеќе од било кој друг албум, и продолжи да освојува награди и поставува на нови стандарди од неговото издавање во ноември 1982.

“Thriller” помина речиси 2.5 години на Билбордовата албумска листа и го држи рекордот од 37 недели минати на 1. позиција.

Самопрогласениот Крал на поп музиката Michael Jackson има остварено тираж од над 1 милијарда примероци на своите изданија, 13 бр.1 синглови и е еден од ретките музичари кои двапати бил инагуриран во престижниот Рокенрол хол на славните. Според Гинисовата книга на рекорди, тој е најуспешната личност во забавната индустрија на сите времиња, а “Thriller” е најдобро продаваниот албум на сите времиња.

И ова може да ве интересира

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/orceedu/public_html/radio/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Оставете коментар

d299a890[1]netflix-logo[1]