Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 376

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 398

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 416

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 420

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 447

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 459

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 478

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Почина музичката икона - Prince | Radio Club 100

Почина музичката икона – Prince

Почетна / Вести / Музички / Почина музичката икона – Prince

Prince, музичарот кој го дефинираше звукот на 80-тите со хитови како “Kiss” и “Purple Rain” и кој и се спротистави на музичката индустрија борејќи се за креативна слобода, почина во четвртокот.

57-годишниот музичар беше пронајден мртов во лифт на неговиот имот Пејсли парк во Минесота. Според локалната полиција, екипа на брзата помош се обидела да го реанимира, но безуспешно. Прогласен е за мртов 30 минути по пристигнувањето на повикот за помош. Ќе биде спроведена истрага и аутопсија за да се утврдат причините за смртта. Она што засега се знае е дека неодамна боледувал од грип.

Веста за неговата смрт предизвика голем излив на жалост на Интернет  – од неговите фанови, колеги, се до претседателот на САД.

Овој месец за Prince беше известено во повеќе наврати, но не поради неговата музика. Неговиот концерт во Фокс театарот во Џорџија беше откажан бидејќи не се чувствувал добро. Една недела подоцна се појави во Атланта за два концерти со времетраење од 80 минути, што е невообичаено кратка минутажа за него. Концертот, на кој ги изведуваше своите најголеми хитови му донесе извонредни критики, а пејачот потоа преку друштвените мрежи порача: “Трансформиран сум.“

Враќајќи се назад кон Минеаполис неговиот авион мораше принудно да се приземји по што беше одведен во болница во Молин, Илиноис, каде беше задржан кратко. Неговиот публицист потоа изјави дека Prince се чувствува добро и дека е во својот дом.

Во саботата настапи пред помала група свои фанови во Пејсли парк, гордо покажувајќи им го новото пурпурно јамаха пијано и гитара која била изработена специјално за него во Европа. Настапот, според музичкиот критичар Jon Beam требал да ги увери фановите и медиумите дека се е во ред со неговото здравје.

И ова може да ве интересира

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/orceedu/public_html/radio/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405
Showing 5 comments
 • Charlesdrala

  hOur company provides generic pharmacy. Visit our health contributing website in case you want to strengthen your health. Our company provides a wide variety of non prescription products. Take a look at our health website in case you want to look healthier. Our company provides healthcare products. Look at our health contributing website in case you want to improve your health. Our site offers a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health portal in case you want to to feel healthier with a help of health products. Our company offers supreme quality health and related products. Look at our health contributing site in case you want to improve your health. Our site offers a wide variety of non prescription drugs. Visit our health site in case you want to look better with a help general health products.
  Our company provides safe supplements. Look at our health contributing portal in case you want to feel healthier. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Look at our health portal in case you want to strengthen your health with a help of health products. Our company offers a wide variety of non prescription products. Visit our health portal in case you want to look better with a help of health products. Our company offers herb-based health products. Look at our health contributing website in case you want to look better. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Visit our health site in case you want to look healthier with a help of general health products.

 • kade

  I’m an expert writer who loves to bring smiles to people’s face.

  Writing is what I do for a living and I am so passionate about this. I have worked with several companies whose mission is to help people solve problems.
  I love traveling and have visited several countries in the past few years.
  I’m happy to have written several books that have contributed positively to the lives of many. My works are available in several parts of the world. And I’m currently working with companies that help people save energy. Being a part of this team has open more opportunities for me to excel as a writer. I have worked with different people and met many clients as a writer.
  I can handle any kind of writing and provide nothing but the best. People come to me all the time to ask if I can solve their writing problems and I accept. I find pleasure in assisting them to solve their problems as a writer.

  Academic Writer – Kade – 114newjob.comCorps

 • Tube Clicker

  Great beat ! I would like to apprentice while
  you amend your website, how can i subscribe for a blog web site?

  The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted
  of this your broadcast provided bright clear idea

 • Georgesnise

  Приветствуем! Если вам требуется опытный юрист, вы быстро подберете его тут
  Отметьте 5 пунктов и получите на выбор перечень самых подходящих юридических компаний.

 • stork

  The Apostles Christ Its The Apostles https://opera.aircadets.org.uk/39.html Vazteria X BBK 4 feat Rkayna Phantom Remixes

Оставете коментар

1 Гала вечерTheRollingStones