Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 376

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 398

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 416

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 420

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 447

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 459

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/php/ReduxCore/inc/extensions/customizer/extension_customizer.php on line 478

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/orceedu/public_html/radio/wp-content/themes/ken/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
ПРЕДНОВОГОДИШНА ЗАБАВА 2015 | Radio Club 100

ПРЕДНОВОГОДИШНА ЗАБАВА 2015

Почетна / Настани / Во Македонија / ПРЕДНОВОГОДИШНА ЗАБАВА 2015

На 25ти Декември со почеток од 19.30 часот во гимназијата „Орце Николов“ ќе се одржи предновогодишна средношколска забава, која според организаторите е на пат да прерасне во традиција.

На настанот ќе настапат 6 средношколски бендови, меѓу кои Decibell, String Road, Змајови, Црвена Ципела, Шума, F. F. F., а загревањето на атмосверата е препуштен на двајца диџеи.

Настанот, кој е во организација на IT секторот кој оваа година слави 2 години од неговото постоење, е предвиден да трае од 19:30 до 22:30. Картите се во продажба на самиот влез и чинат симболични 50 денари. Во училишниот хол ќе биде поставена и кутија за донации со цел да се разубават празничните денови на оние кои најмногу им е потребно.

Медиумски покровител на настанот е Популарно.мк и Евенто Македонија

Да ја почувствуваме новогодишната еуфорија на уште една одлична забава во Орце!

И ова може да ве интересира

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/orceedu/public_html/radio/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Оставете коментар

DavidBowie2Drake-Hotline-Bling-CDQ-01[1]